Gmina Przyrów

licznik odwiedzin: 181845

Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!

Kampania społeczna "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!" jest kontynuacją poprzednich kampanii społecznych „Czyszczone kominy to mniejszy smog” oraz „Zaproś kominiarza”.

Celem kampanii społecznej „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!” jest eliminacja niebezpieczeństw związanych ze smogiem, zaczadzeniami i pożarami, których główną przyczyną są źle eksploatowane lub zaniedbane przewody kominowy i urządzenia grzewcze.

Jednocześnie naszym celem jest służyć użytkownikom przewodów kominowych, aby użytkowane przez nich mieszkania/lokale i domy posiadały czyste i w pełni sprawne technicznie przewody kominowe (dymowe, spalinowe i wentylacyjne).

Międzywojewódzki Cech Kominiarzy nadzoruje i rekomenduje kominiarzy, będących jego członkami, a w przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości co do osoby oferującej usługi kominiarskie służymy pomocą w sprawdzeniu wiarygodności, czy osoba oferująca usługi posiada dyplom potwierdzający kwalifikacje kominiarskie, czeladnicze lub mistrzowskie.

W realizacji naszej kampanii społecznej współpracujemy z wszystkimi organizacjami kominiarskimi i równocześnie wspieramy i propagujemy kampanię przez nie organizowane:

  • "Zaproś Kominiarza" organizowaną przez Krajową Izbę Kominiarzy
  • „Z kominiarzem bezpieczniej” organizowaną przez Korporację Kominiarskie Polskich
  • „Inwentaryzacja źródeł ciepła” organizowaną przez Korporację Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego
  • „Ochrona środowiska wybór naszych czasów” organizowaną przez Kominiarską Fundację Ochrony Przeciwpożarowej i Ochrony Środowiska
  • „Bezpieczne Ciepło” organizowaną przez Krajowy Cech Kominiarzy
  • „Bezpieczeństwo i ekologia z kominiarzem” organizowaną przez Beskidzki Cech Kominiarzy
  • „Tradycja dla rzemiosła. Nowoczesność dla bezpieczeństwa” organizowaną przez Cech Kominiarzy Dolnośląską Izbę Rzemieślniczą

Międzywojewódzki Cech Kominiarzy, jeżeli zajdzie taka potrzeba, służy pomocą w nawiązaniu współpracy z wiarygodnymi firmami kominiarskimi, które zapewnią profesjonalną współpracę z właścicielami budynków.

Załączniki: