Gmina Przyrów

licznik odwiedzin: 172137

Dzień Dziecka w Przyrowie

W dniu 1 czerwca 2021 roku Gminny Ośrodek Kultury w Przyrowie wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Przyrowie, zorganizowali imprezę z okazji Dnia Dziecka. Była to pierwsza impreza po tak długiej przerwie, spowodowaną pandemią.

Impreza odbyła się w plenerze, na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyrowie. Uczestnikami tego zwydrzenia byli uczniowie klas I – IV Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Przyrowie, uczniowie klas I- III oraz klas VII – VIII Niepublicznych Szkół Podstawowych z Zalesic i Woli Mokrzeskiej. Wójt Gminy Przyrów Robert Nowak  dokonał  uroczystego otwarcia,  składając wszystkim dzieciom życzenia z okazji ich święta.

Jednym z punktów programu było spotkanie z pisarzem Romanem Pankiewiczem, autorem książek  dla dzieci. Podczas prelekcji słuchacze dowiedzieli się o podróżach, fascynujących miejscach i wykonywanych zawodach, które zainspirowały pisarza do ich opisania w ciekawy i zabawny sposób w swoich pracach . Po zakończonej prezentacji  każdy z uczestników mógł nabyć  jedną z takich książeczek z podpisem autora. Kolejną atrakcją była ściana wspinaczkowa, gdzie dzieci i młodzież mieli  możliwość  zabawy i sprawdzenia  swoich   umiejętności sportowych.

Ponadto dla najmłodszych  udostępnione zostały dmuchany zamek z kulkami  oraz statek piracki. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko  malowania twarzy. Organizatorzy zapewnili  wszystkich uczestników słodką niespodziankę w postaci cukierków i waty cukrowej. Sprzyjająca pogoda uatrakcyjniła przebieg imprezy.

Link: Fotorelacja z imprezy