Gmina Przyrów

licznik odwiedzin: 185872

Apel Wójta Gminy Przyrów

Szanowni Państwo!

Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie leczenia 9-letniej Wiktorii – mieszkanki Przyrowa. U Wikusi – dziewczynki pełnej energii, marzeń i  planów – w sierpniu br. zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dla rodziny rozpoczął się bardzo trudny okres w ich życiu. Codzienne podawanie chemii, antybiotyków, przetaczanie czerwonych i białych krwinek, narkozy, biopsje szpiku, punkcje lędźwiowe z chemią, wpisane są w plan leczenia dziecka.

Kolejnym etapem będzie około półtoraroczne leczenie podtrzymujące, polegające na podawaniu chemii doustnie w domu. Jego celem będzie zabezpieczenie zdrowia Wikusi przed potencjalnym nawrotem choroby.

Na obecnym etapie większość kosztów pokrywa jeszcze szpital, ale niebawem koszty leczenia Wikusi m.in.: leki, wizyty w poradniach specjalistycznych (by uchronić Wikusię przed powikłaniami po chemioterapii), rehabilitacja, regularne badania krwi, kontrolne wizyty w przyszpitalnej poradni itd. będą ponoszone przez rodziców. Są to koszty znacznie przewyższające możliwości finansowe rodziny.

W związku z tym bardzo proszę ludzi dobrej woli o wsparcie i pomoc w leczeniu Wikusi. Każda złotówka ma znaczenie.

Pomóżmy Wikusi wrócić do normalnego, beztroskiego życia.

Wpłat można dokonywać za pośrednictwem portalu Fundacji Iskierka.

Wójt Gminy Przyrów
Robert Nowak