Gmina Przyrów

licznik odwiedzin: 152128

Twój e-PIT czeka na ciebie

Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Częstochowie informuje, iż od dnia 15 lutego w serwisie www.podatki.gov.pl udostępniona została usługa Twój e-PIT.

Twój e-PIT to zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38, które dla Ciebie przygotowało Ministerswo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa. Znajdziesz w nim m.in. Twój dochód, kwotę nadpłaty/do zapłaty oraz dane z ubiegłorocznych zeznań, takie jak ulga na dzieci i dane organizacji pożytku publicznego, a także numer rachunku bankowego. Dane te możesz uaktualnić.

Uwaga: Usługa nie dotyczy przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej.

Podatnicy rozliczający się elektronicznie mogą liczyć także na szybszy zwrot nadpłaconego podatku dochodowego. W przypadku tych osób termin zwrotu wynosi  45 dni, zamiast standardowych 3 miesięcy.

W związku z istniejącym zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym przez koronawirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19, Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Częstochowie zachęca do korzystania z usług elektronicznych oraz informacji telefonicznej.

Infolinia Krajowej Informacji Skarbowej: 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych), 801 055 055 (z telefonów stacjonarnych) pomoc techniczna w sprawie usługi Twój e-PIT: info.epit@mf.gov.pl

Z urzędami skarbowymi można kontaktować się telefonicznie, przez Profil Zaufany oraz elektroniczną skrzynkę podawczą ePUAP. Numery telefonów do poszczególnych urzędów dostępne są na stronie internetowej izby administracji skarbowej właściwej dla miejsca zamieszkania.