Gmina Przyrów

licznik odwiedzin: 149076

Spotkanie Opłatkowe

W dniu 14 grudnia 2019 r. po raz trzeci odbyło się wspólne spotkanie opłatkowe Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy. Uroczystość miała miejsce w sali Centrum Integracji Wsi w Zalesicach.

W spotkaniu opłatkowym uczestniczyły Panie z KGW z Sygontki, Zalesic, Zarębic i Przyrowa oraz goście zaproszeni w osobach: Wójta Gminy Przyrów – Roberta Nowaka, Radnej Powiatu Częstochowskiego Danuty Tomzy, proboszcza parafii Sygontka Artura Bętkowskiego, prezesa OSP w Zalsicach – Grzegorza Kutrzyyka, naczelnika OSP w Zalesicach – Janusza Pieprzyckiego, oraz Wiceprzewodniczących Rady Gminy Przyrów – Władysława Nowaka i Barbary Wierciochowicz.

Po odczytaniu fragmentu  ewangelii wg. Św. Łukasza oraz  pobłogosławieniu opłatka nastąpiło wspólne dzielenie się  oraz składanie sobie życzeń.

Pani Danuta Tomza złożyła w imieniu własnym jak również w imieniu Dyrektora Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddziału w Częstochowie życzenia Bożonarodzeniowe, podziękowała także za współpracę w ciągu mijającego roku. Od wszystkich gości złożone zostały z serca płynące życzenia świąteczne.

Wójt Gminy Przyrów Robert Nowak oprócz złożonych życzeń,  podziękował wszystkim członkiniom za zaangażowanie, za pracę oraz przedsięwzięcia jakie podejmowały  na rzecz organizacji w ciągu roku.

W trakcie uroczystości można było skosztować przepysznych potraw wigilijnych, przygotowanych przez poszczególne koła, a wspólne śpiewanie przepięknych kolęd polskich wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

Uroczystości towarzyszyły przeróżne opowieści, nawiązujące do dawnych zwyczajów, tradycji Bożonarodzeniowych zachowanych w naszej gminie.

Spotkanie ma charakter przejściowy, gdzie w następnym roku zorganizowane zostanie w Zarębicach.

Galeria: