Gmina Przyrów

licznik odwiedzin: 96386

Spotkanie opłatkowe

W dniu 16 grudnia 2017r.  w sali OSP w Przyrowie odbyło się po raz pierwszy wspólne spotkanie opłatkowe Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy.

Pomysł tej uroczystości zrodził się, z chęci wspólnego przeżywania okresu Bożonarodzeniowego, integracji wszystkich członkiń KGW, podtrzymywania rodzimych wartości kulturowych, jak również wymiany doświadczeń kulinarnych w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

W spotkaniu opłatkowym uczestniczyły Panie  KGW z Sygontki, Zalesic, Zarębic i Przyrowa oraz goście zaproszeni w osobach: Wójta Gminy Przyrów – Roberta Nowaka, proboszcza parafii Sygontka Artura Bętkowskiego, prefekta Parafii Przyrów – Tomasza Kośnego, prezesa OSP w Przyrowie – Jacka Stencla, naczelnika OSP w Przyrowie – Lecha Lewandowskiego,  sołtysa Sołectwa Przyrów – Ewy Żmudy oraz pracownika Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddziału w Częstochowie – Danuty Tomzy. Od wszystkich gości złożone zostały z serca płynące życzenia świąteczne. Oprócz życzeń Wójt Gminy podziękował wszystkim członkiniom za zaangażowanie  i pracę na rzecz organizacji w mijającym roku.

Po odczytaniu fragmentu  ewangelii wg. Św. Łukasza oraz  pobłogosławieniu opłatka nastąpiło wspólne dzielenie się opłatkiem oraz składanie sobie życzeń.

W trakcie uroczystości można było skosztować przepysznych potraw wigilijnych, przygotowanych przez poszczególne koła, a wspólne śpiewanie przepięknych kolęd polskich wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

Uroczystości towarzyszyły przeróżne opowieści, nawiązujące do dawnych zwyczajów, tradycji Bożonarodzeniowych zachowanych w naszej gminie.

Spotkanie, będzie miało charakter przejściowy, gdzie w następnym roku zorganizowane zostanie w Domu Wiejskim w Sygontce.

Wszystkim uczestnikom spotkania życzymy zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Galeria: