Gmina Przyrów

licznik odwiedzin: 143408

III Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej - "Przyrów Winter Futsal Cup"

W poniedziałek, 2 marca w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyrowie po raz trzeci odbył się zapoczątkowany w 2018 r. Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej - Przyrów Winter Futsal Cup.

Organizatorami Turnieju są: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Przyrowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przyrowie. Turniej skierowany jest do uczniów dwóch najstarszych klas szkół podstawowych.

W tegorocznym turnieju udział wzięły reprezentacje szkół z Kamienicy Polskiej, Koniecpola i Przyrowa. Rozgrywki sędziował sędzia Jakub Bałchanowski. Rozegrano 6 meczów, w systemie każdy z każdym i strzelono 44 bramki.

Zwycięzcą turnieju został zespół z Kamienicy Polskiej, który w decydującym meczu z pierwszą drużyną gospodarzy utrzymał korzystny dla siebie rezultat remisowy.  Trzecie miejsce zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Koniecpolu, a czwarte przypadło drugiej drużynie Przyrowa.

Wręczenia dyplomów, pucharów, statuetek dla najlepszego zawodnika, bramkarza i strzelca turnieju oraz nagród rzeczowych w postaci piłek nożnych dokonali Pani Halina Trojak - Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie oraz Pan Dariusz Grabowski Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przyrowie. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodki poczęstunek.

Wolą organizatorów jest, aby za przykładem zapoczątkowanego w 2003 r. Turnieju Lokacji dla młodszych uczniów Turniej Przyrów Winter Futsal Cup wszedł na stałe do kalendarza imprez sportowych w powiecie częstochowskim.

Link: Fotorelacja z turnieju