Gmina Przyrów

licznik odwiedzin: 106077

II POWIATOWY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ „PRZYRÓW WINTER FUTSAL CUP” PRZYRÓW, 28 lutego 2019 roku

W „tłusty czwartek”, 28 lutego w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyrowie po raz drugi odbył się zapoczątkowany w 2018 r. Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej - Przyrów Winter Futsal Cup.
Organizatorami Turnieju są: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Przyrowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przyrowie. Turniej skierowany jest do uczniów dwóch najstarszych klas szkół podstawowych i po raz ostatni III klas w oddziałach gimnazjalnych.

W turnieju udział wzięły reprezentacje szkół z Dąbrowy Zielonej, Koniecpola, Mstowa i Przyrowa. Rozegrano w sumie 11 meczów i strzelono 31 bramek.
Zwycięzcą turnieju został po pasjonującym finale ze Mstowem (2:0) pierwszy zespół z Przyrowa. Trzecie miejsce zdobyli uczniowie z Dąbrowy Zielonej po pokonaniu reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 2 w Koniecpolu.

Wręczenia dyplomów, pucharów, statuetek i nagród rzeczowych w postaci piłek nożnych dokonali Pani Halina Trojak - Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie oraz Pan Dariusz Grabowski Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przyrowie. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodki poczęstunek, którym jak przystało na „tłusty czwartek” były tradycyjne pączki.

Wolą organizatorów jest, aby za przykładem zapoczątkowanego w 2003 r. Turnieju Lokacji dla młodszych uczniów Turniej Przyrów Winter Futsal Cup wszedł na stałe do kalendarza imprez sportowych w powiecie częstochowskim.

Galeria: