Gmina Przyrów

licznik odwiedzin: 108793

Herody 2018

XXI Jurajski Przegląd Grup Kolędniczych „HERODY 2018”, odbył się po raz kolejny w Niegowej, 21 stycznia 2018 roku.

Gminę Przyrów reprezentowały dwie grupy kolędnicze: herody z Sygontki oraz mieszana grupa kolędnicza z Przyrowa, Zarębic i Zalesic.

Przed rozpoczęciem przeglądu ulicami Niegowej przeszedł barwny korowód wszystkich kolędników z tańcem i śpiewem na ustach.
Prezentacja zespołów kolędniczych odbyła się na scenie, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Niegowej. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział siedem zespołów kolędniczych z okolicznych gmin. Komisja konkursowa podczas przesłuchań dokonała oceny wszystkich  występujących zespołów zgodnie z obowiązującym regulaminem.

W wyniku obrad, Jury przyznało I nagrodę  grupie kolędniczej Herody z Sygontki, oraz wyróżnienie otrzymała grupa kolędnicza z Gminy Przyrów.
Nominację na XXXXVI „GÓRALSKI KARNAWAŁ” w Bukowinie Tatrzańskiej, który odbędzie się w dniach od 08.02.  - 11.02.2018r.  otrzymały HERODY z Sygontki.

Laureatom gratulujemy nominacji i życzymy dalszych sukcesów scenicznych.

Bardzo cieszy nas fakt, że jeszcze są w naszej gminie takie miejscowości, których mieszkańcy  kultywują tradycje kolędowania, wbrew czasom i temu wszystkiemu,  zachowują dumę z własnej obyczajowej odrębności.

Link: Fotorelacja z XXI Jurajskiego Przeglądu Grup Kolędniczych HERODY 2018