Gmina Przyrów

licznik odwiedzin: 125420

Dni Przyrowa z Jurajską Rybą

W dniach 06.07.2019 r. i 07.07.2019 roku, miały miejsce już po raz drugi  „Dni Przyrowa”.

Impreza została zrealizowana w ramach projektu pn; Dni Przyrowa z Jurajską Rybą – promocją rybactwa śródlądowego i akwakultury.

W programie znalazło się  bardzo wiele ciekawych atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. W pierwszym dniu imprezy rozegrane zostały mecze piłkarskie drużyn KS PIAST Przyrów z drużynami z obszaru RLGD, dla najmłodszych uczestników imprezy wystawiono  ogródek rekreacyjno-sportowy z dmuchanym zamkiem, kulami w wodzie i sportowymi trampolinami. Dzieci pod fachowym okiem plastyka malowały swoje buzie według wybranych wzorów. W trakcie trwania imprezy przeprowadzony został konkurs wiedzy pt: „Jurajska ryba, obszar, struktura i gospodarstwa rybackie Rybackiej Lokalnej Grupy Działania”.

Uczestnikami powyższego konkursu była młodzież szkolna, która  wysokim poziomem wiedzy zauroczyła JURY.  Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

W godzinach popołudniowych  można było wysłuchać koncertu w wykonaniu grupy artystycznej „aMOK SHOW” z MOK w Kłobucku. Jako gwiazda wieczoru, na scenie wystąpił długo wyczekiwany przez publiczność zespół „ZBÓJE”. Dla uatrakcyjnienia imprezy miała miejsce zabawa taneczna w rytmie disco, pod przewodnictwem DJ Damiana Orszulaka, która przyciągnęła wielu zwolenników tańca.

W drugim dniu uroczystości , dużym zainteresowaniem cieszyła się degustacja potrawy regionalnej „Pstrąg po Przyrowsku”, przyrządzony przez członkinie KGW z Przyrowa. Ponadto dla najmłodszych uczestników przeprowadzono konkurs plastyczny z nagrodami pt; „Atrakcje turystyczne a gospodarstwa rybackie RLGD”, wystawę pokonkursową prac będzie można obejrzeć w Gminnym Ośrodku Kultury. W dalszej części programu na scenie zaprezentował się ZPiT „Przyrowskie Nutki”, z „zabawami i tańcami częstochowskimi”, „tańcami śląskimi”,  „tańcami narodowymi” i „kujawiakiem”.Stoisko promocyjne RLGD oferowało uczestnikom Dni Przyrowa, ulotki, plakaty, foldery na temat funkcjonowania i nowych działań w RLGD, można było nabyć gadżety w postaci długopisów, wiatraczków, breloczków z logo firmy. Zespół „FLASH” zaprezentował wszystkim zainteresowanym niezapomniane przeboje disco – polo, a jako gwiazda wieczoru przed publicznością wystąpił zespół „AQURAT band”.

W dodatkowych atrakcjach Dni Przyrowa znalazły się: ogródek gastronomiczny, oraz stoisko promocyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego gdzie oferowało wiele ciekawostek rolniczych a dla dzieci przeprowadzone zostały konkursy z nagrodami o tematyce” bezpieczne wakacje na wsi”.

Sprzyjająca pogoda podczas  „Dni Przyrowa z Jurajską Rybą”, miała swoich zwolenników a ciekawy program przyciągnął wielu zainteresowanych. Impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Gminy Przyrów.

Zapraszamy  za rok !!!.

Link: Fotorelacja z imprezy