Gmina Przyrów

Akcja Lato 2017

Gminny Ośrodek Kultury w Przyrowie jak co roku zorganizował półkolonie letnie dla dzieci rolników z terenu gminy Przyrów w ramach „Akcja Lato 2017”, które rozpoczęły się 17 lipca 2017 roku, a zakończyły 28 lipca 2017 roku. W bieżącym roku w półkoloniach uczestniczyło 40 dzieci w wieku od 7 do 16 lat. Głównym fundatorem tego przedsięwzięcia była Krajowa Rada Izb Rolniczych z siedzibą w Warszawie, która od wielu już lat współpracuje z naszym ośrodkiem.

Wypoczynek letni obfitował w wiele interesujących atrakcji. Zajęcia realizowano według ustalonego harmonogramu działań, w którym znalazły się m.in.: zajęcia integracyjne, warsztaty plastyczne, taneczne, muzyczne, zajęcia rekreacyjno-sportowe  na boisku Zespołu Szkolno - Przedszkolnego i boisku Klubu Sportowego „Piast” w Przyrowie. Zorganizowano również, atrakcyjne wycieczki krajoznawczo-turystyczne do „Zaczarowanej Krainy” w Karczewicach, gdzie półkoloniści mogli zobaczyć zwierzęta w mini zoo, upiec smaczne kiełbaski na prawdziwym ognisku oraz skorzystać z obszernego placu zabaw. W parku rozrywki „Hula Kula” w Rędzinach dzieci pod przewodnictwem animatorów chętnie uczestniczyli w różnego rodzaju zabawach i grach, mogli również do woli korzystać ze ściany wspinaczkowej. Oprócz licznych atrakcji nie zabrakło dobrego filmu dla dzieci. Film pt.”ROCK DOG”, jako nowość filmowa, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Dzięki sprzyjającej pogodzie nie zabrakło wyjazdów na baseny wodne: Aqua Park w Tarnowskich Górach, „Nemo” we Włoszczowie i inne kąpieliska. Opiekę nad półkolonistami sprawowała fachowa kadra wychowawcza.

Program półkolonii zakładał również realizację zagadnień z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ochrony przeciwpożarowej. Z tego tytułu dzieci odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Przyrowie gdzie zaprezentowano im pokaz sprzętu gaśniczego i ratowniczego.

Na zakończenie dwutygodniowego pobytu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Lokalną Grupę Rybacką.

Wakacyjny wspólnie spędzony czas był okazją do dobrej zabawy,wzajemnych spotkań i integracji. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszych półkoloniach i zapraszamy na następny rok !!!

Link: Fotorelacja z półkolonii